Hakkımda

tarafından Ceyhun Özdemir

Sitede bunca yazı var ancak en fazla bu sayfayı hazırlarken üşeniyorum. Bana “kimsin?” diye sorsanız “herkesten ve her şeyden öte yolunun yolcusu” der bitiririm. Ancak sitenin en çok tıklanan sayfası bu sayfa olduğu için sizi kırmamak adına kendimden bahsedeyim.

25 Nisan 1995 tarihinde Bursa’da doğdum. Yani epey bir gencim :) Yalnız bu doğum farklı bir doğumdu ve hayatımı ortopedik engelli olarak sürdüreceğime karar verdi. Bu özelliğim beni o kadar çok donattı ki eğer engelli olmasaydım şu anki hayata bakış açımı kazanamayacağımı düşünüyorum. İlkokula başlayasaya kadar yoğun bir fizik tedavi eğitimi aldım ve ilk adımımı 5 yaşında attım :) İstatistiklere göre normal bir insan 200 kere düştükten sonra ilk adımını atıyormuş. Ben ise 2000 kere falan düşmüşümdür herhalde. Bu yüzden düşmeyi ve vazgeçmemeyi çocukluk yıllarımda öğrendim. Kısacası biraz rötarlı başladık diyelim.

İlkokul ile birlikte benim de eğitim dönemim de başladı. Başarılı ve meraklı bir öğrenciydim. Ayrıca benim zamanımda akıllı telefonlar yoktu. İnternet cafeler ise yeni yeni açılıyordu ve oynadığımız 3 oyun vardı; GTA Vice City, Counter Strike, Half-Life. Kesinlikle mükemmel bir çocukluk dönemi geçirdim. Sokaklarda taso da oynadım, miskette. “Köktüm” ve “söktüm” fiillerini o zamanlar kullandığım en favori fiillerimdi. :) Beyblade’e daha sağlam olması için kaynak da yaptım, su balonlarıyla sırılsıklam da ıslandım, tetris de oynadım, teletabileri de izledim. Mükemmel bir arkadaş grubum oldu her zaman. İşte bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.

Sıra liseye geldi :) Bugün önemi kalmasa da o zamanlar için önemli olan anadolu lisesini kazandım. Bu nedenle daha iyi bir eğitim alabilmek için memleketim olan Eskişehir’e taşındım. Teknoloji ile tanıştığım ve şu anki webmasterlık bilgimi lise yıllarımda öğrendim. Fikir dünyamın genişlemesinde en önemli yıllarımı lisede yaşadım. Önce felsefe ile ilgilenmeye o yıllar başladım. Zaten bunun etkisi sitede yazılardan farkedeceksiniz :) Kısacası lise dönemim ilkokul dönemim kadar fiziksel olarak aktif olmasa da fikirsel olarak çok aktiftim. Ek olarak YGA Liderlik okulu ile lise son sınıfta tanıştım.

Veee üniversite… 2013 yılında İTÜ Meteoroloji Mühendisliğini kazandım ve İstanbul’a taşındım. Tam bir öğrenci hayatı yaşadım. Üniversite gerçekten bambaşka! Tüm öğrendiklerimi burada uygulama fırsatı buldum. Hem fiziksel hem de fikirsel olarak ikisinde de üniversitede aktif oldum. Okulum bana hiç tahmin edemeyeceğim kadar kapı açtı. Hazırlık sınıfımdaki boşluğumu doldurmam gerektiğini düşündüm ve İTÜ Gönüllülük Kulübü Engeller Durdurmasın projesinde 1 yıllık koordinatörlük yaptım. 1. sınıfa geldiğimde ise İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezinde liseden öğrendiğim webmasterlık bilgilerim sayesinde öğrenci asistanlığına başladım. Aynı zamanda ceyhunozdemir.com’da 1. sınıfta kuruldu ve şirketlere de freelancer webmasterlık hizmeti vermeye başladım. 2. sınıfa geldiğimde fakültemde kurulan Cankut Bagana İnovasyon Laboratuvarında öğrenci asistanlığına başladım. Böylelikle inovasyon kelimesi üniversite yıllarımın anahtar kelimesi oldu. Bu sebeple teknolojiyi yakından takip ediyorum. 3. sınıfa geldiğimde ise Renkli Kampüs adındaki gönüllülük programına katıldım ve oradan da çok şey öğrendim. 4. sınıfımda biraz daha iş ilişkileri ile ilgilendim. Aralarda yaptığım bazı çalışmalarda var ancak fazla uzatıp sizi yormayayım.

İşte böyle kocaman ve dolu dolu bir hayat yaşıyorum. Üniversite gördüğünüz gibi en yoğun yaşadığım zaman dilimimdi. Eğitim, iş ve gönüllülük olmak üzere 3 kol ile hayatımı devam ettiriyorum. İnsan odaklı yaşamaya çalışan biriyim ve farklı insanları tanımak beni mutlu ediyor. Sağlımı merak edenler için bu süreçte fizik tedaviler ve ameliyatlar yaşadım. 5 yaşından beri zaten yürüyebiliyorum ancak yürüyüş bozukluğu yaşıyorum. Onun haricinde çok şükür bağımsız bir hayat yaşıyorum. Kendimden çok bahsettim, kusura bakmayın :) En iyisi biz ilk paragrafta dediğim gibi bitirelim.

“Herkesten ve her şeyden öte, yolunun yolcusu…”

Eğer yanlış bir tavrımı gördüysen ve yüzüme söyleyemiyorsan senin için bir sayfa tasarladım. Buraya tıklayarak benim hakkımda anonim mesaj yollayabilirsin. Anonim olarak ulaşacağından ve değerlendireceğimden emin olabilirsin :) Teşekkürler.

İletişim

Mail: iletisim@ceyhunozdemir.com

FacebookTwitterInstagramLinkedin