Hakkında

Dostlar inanır mısınız, sitede bunca yazı var ancak en fazla bu sayfayı hazırlarken üşeniyorum. Bana “Kimsin?” diye sorsanız “Hayatı dolu dolu yaşamaya ve kucaklamaya çalışan basit bir insanım” der bitiririm. Ancak sitenin en çok tıklanan sayfası hakkında sayfası olduğu için ziyaretçilerime özel biraz kendimden bahsedeyim.

25 Nisan 1995 tarihinde Bursa’da doğdum. Yani epey bir gencim :) Yalnız bu doğum farklı bir doğumdu ve hayatımı ortopedik engelli olarak sürdüreceğime karar verdi. Bu özelliğim beni o kadar çok donattı ki eğer engelli olmasaydım şu anki hayata bakış açımı kazanamayacağımı düşünüyorum. İlkokula başlayasaya kadar yoğun bir fizik tedavi eğitimi aldım ve ilk adımımı 5 yaşında attım :) İstatistiklere göre normal bir insan 200 kere düştükten sonra ilk adımını atıyormuş. Ben ise 2000 kere falan düşmüşümdür herhalde. Bu yüzden düşmeyi ve vazgeçmemeyi çocukluk yıllarımda öğrendim. Kısacası biraz rötarlı geldik diyelim.

Ve ilkokul ile birlikte benim de eğitim dönemim başladı. Başarılı ve meraklı bir öğrenciydim. Ayrıca benim zamanımda akıllı telefonlar yoktu. İnternet cafeler ise yeni yeni açılıyordu ve oynadığımız 3 oyun vardı; GTA Vice City, Counter Strike, Half-Life. Kesinlikle mükemmel bir çocukluk dönemi geçirdim. Sokaklarda taso da oynadım, miskette. Köktüm ve söktüm fiilleri o zamanlar kullandığım en favori fiillerimdi. :) Beyblade’e daha sağlam olması için kaynak da yaptım, su balonlarıyla sırılsıklam da ıslandım, tetris de oynadım, teletabileri de izledim. Mükemmel bir arkadaş grubum oldu her zaman. İşte bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.

Şimdi ise sıra liseye geldi. Bugün önemi kalmasa da o zamanlar için önemli olan anadolu lisesini kazandım. Bu nedenle daha iyi bir eğitim alabilmek için memleketim olan Eskişehir’e taşındım. Teknoloji ile tanıştığım ve şu anki webmasterlık bilgimi lise yıllarımda öğrendim. Fikir dünyamın genişlemesinde ise en önemli yıllarımı lisede yaşadım. Önce felsefe sonra ise tasavvuf ile ilgilenmeye o yıllar başladım. Lise dönemim ilkokul dönemim kadar fiziksel olarak aktif olmasa da fikir dünyasında çok aktiftim. Ek olarak YGA Liderlik okulu ile lise son sınıfta tanıştım.

Bugünlere geldiğimizde ise sıra üniversitede. 2013 yılında İTÜ Meteoroloji Mühendisliğini kazandım ve İstanbul’a taşındım. Üniversite gerçekten bambaşka. İnanın bambaşka! Tüm öğrendiklerimi burada uygulama fırsatı buldum. Hem fiziksel hemde fikirsel olarak ikisinde de üniversitede aktif oldum. Okulum bana hiç tahmin edemeyeceğim kadar kapı açtı ve ben okulumu gerçekten çok çok seviyorum. Hazırlık sınıfımdaki boşluğumu doldurmam gerektiğini düşündüm ve İTÜ Gönüllülük Kulübü Engeller Durdurmasın projesinde 1 yıllık koordinatörlük yaptım. 1. sınıfa geldiğimde ise İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezinde liseden öğrendiğim webmasterlık bilgilerim sayesinde öğrenci asistanlığına başladım. Aynı zamanda ceyhunozdemir.com’da 1. sınıfta kuruldu ve şirketlere webmasterlık hizmeti vermeye başladım. Stajlarımı direkt geçiyorum. 2. sınıfa geldiğimde ise Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Havacılık Yönetimi bölümüne başladım ve fakültemde kurulan Cankut Bagana İnovasyon Laboratuvarında da öğrenci asistanlığına başladım. Böylelikle inovasyon kelimesi son yıllarımın en anahtar kelimesi oldu. Hayatımın her alanında yenilik yapmaya çalışıyorum. 3. sınıfa geldiğimde ise -yani bugün- Renkli Kampüs programına katıldım ve devam ediyor. Aralarda yaptığım bazı çalışmalarda var ancak fazla uzatıp sizi yormayayım.

İşte böyle kocaman ve dolu dolu bir ömür yaşadım. Üniversite gördüğünüz gibi en yoğun yaşadığım zaman dilimim ve henüz bitmedi. Eğitim, iş ve gönüllülük olmak üzere 3 kolu aynı anda idare etmeye çalışıyorum. Böyle de olmayı seviyorum açıkcası. Şikayet etmiyorum. İnsan odaklı yaşayan biriyim ve farklı insanları tanımak beni mutlu ediyor. Sağlımı merak edenler için bu süreçte fizik tedaviler ve ameliyatlar yaşadım. 5 yaşından beri zaten yürüyebiliyorum sadece adımlarımı koordine atamıyorum. Onun haricinde bağımsız bir hayat yaşıyorum. Zaten engelli olmasaydım asla bu kadar aktif olamazdım. Kendimden çok bahsettim kusura bakmayın :) En iyisi biz ilk paragrafta dediğim gibi bitirelim.

“Hayatı dolu dolu yaşamaya ve kucaklamaya çalışan basit bir insanım.”

Eğer yanlış bir tavrımı gördüysen ve yüzüme söyleyemiyorsan senin için bir sayfa tasarladım. Buraya tıklayarak benim hakkımda anonim mesaj yollayabilirsin. Anonim olarak ulaşacağından ve değerlendireceğimden emin olabilirsin :) Teşekkürler.

Eylül 2001 – Haziran 2009  Bursa Başaran İlköğretim Okulu

Eylül 2009 – Haziran 2013  Eskişehir Prof. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi

Eylül 2013 – Devam  İstanbul Teknik Üniversitesi – Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi – Meteoroloji Mühendisliği

Eylül 2015 – Devam Anadolu Üniversitesi – Açıköğretim Fakültesi – Havacılık Yönetimi

Mart 2013 – Şubat 2015 YGA Liderlik Okulu

Eylül 2013 – Kasım 2014 İTÜ Gönüllülük Kulübü – Engeller Durdurmasın Projesi Koordinatörlüğü

Kasım 2014 – Haziran 2015 İTÜ Gönüllülük Kulübü – Nar Harekatı Projesi

Kasım 2016 – Devam Renkli Kampüs

Şubat 2015 – Devam İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, Asistan

Mart 2015 – Devam Ceyhunozdemir.com Blogger ve Webmasterlık Hizmeti

Nisan 2015 – Şubat 2016 İTÜ Modelleme Takımı, Proje Üyesi

Ağustos 2015 – Eylül 2015 Meteoroloji Genel Müdürlüğü Stajı

Ekim 2015 – Devam Cankut Bagana İnovasyon Laboratuvarı,  Asistan

Ağustos 2016 – Eylül 2016 Devlet Su İşleri Stajı

Yaptığım web site çalışmaları aşağıdadır. Eğer sende site yaptırmak istiyorsan iletişime geçebilirsin.

 1. akademi.nefesyayinevi.com
 2. kanitamimarlik.com
 3. havakalitesi.itu.edu.tr/TUBITAK111Y319/
 4. engelliyildizlar.com
 5. itumodelleme.com
 6. cbilab.org
 7. kartelfaiziade.com/
 8. vrthegamers.com/
 9. didemkoktas.com/
 10. guzelliklr.com/
 11. kasifegitim.com/
 12. renklikampus.org/
 13. bayramogullaricati.com
 14. minimative.com

İletişim

Mail: iletisim@ceyhunozdemir.com
Facebook – Twitter – Instagram – Linkedin – Snapchat