Dolar 5!

tarafından Ceyhun Özdemir

Dolar 5 TL olmuş.
Ne acı!
Dolar 5 TL oldu diye ülkesinden nefret eden, her fırsatta ülkesini yeren, tek hedefi avrupaya kaçmak olan, Atatürkçü olduğunu iddia edip Atatürk’ün milliyetçiliğini tanımayan, parayı memleketinden üstün tutan bir gençlik…
Ne kadar çok çok çok acı!
Ben de bu ülkenin bir genciyim. Biz gençler olarak gerçekten çok bilgiliyiz, teknolojiyi çok iyi kullanıyoruz, çok güzel selfiler çekip çok komik tweetler atıyoruz ancak ne yazık ki devlet ve hükümet arasındaki farkı bilmiyoruz. Öfke bu yüzden. Halbuki siyasi düşüncen ne olursa olsun sadece şunu bilmek gerekir.
Devlet bakidir, hükümet fanidir.

Her dudakta aynı rezil şikâyet: Yaşanmaz bu memlekette! Neden? Efendilerimizi rahatsız eden bu toz bulutu, bu lâğım kokusu, bu insan ve makine uğultusu mu? Hayır. Onlar Türkiye’nin insanından şikâyetçi… İnsanından yani kendilerinden… Aynaya tahammülleri yok. Vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını ‘yaşanmaz’laştıranlardır.

Cemil Meriç

10 yorum

Ooo 6 Ağustos 2018 - 12:02

Sevgili dost. İyi niyetle yazmışsın belli fakat üzgünüm ki, nereden tutsan elinde kalan bir yazı. “Dolar” mı yoksa “Avrupa’ya kaçan gençler” mi yoksa “devlet hükümet ayrımına yaptığın vurgu” mu…Şu linkteki yazıyı okuyup en azından biraz olsun gözlerini açman ve olaya uyanman dileğiyle. Belki o zaman anlarsın neden insanlar küsmüş küstürülmüş, çaresiz hissediyorlar. Belki o zaman insanlar kendilerini tekrardan bu ülkenin eşit vatandaşı olarak görmeye başlarlar. Belki o zaman hepimiz hep beraber mutlu yaşarız.

Biz devletle hükumet arasındaki farkı biliyoruz da sen Türkiye’nin ne hale geldiğini zannederim bilmiyorsun sevgili Ceyhun.

http://www.diken.com.tr/muhalefetteki-daginikligin-nedenleri-ve-cikis-onerisi/

Seni seven eski bir dostun.

Cevapla
Ceyhun Özdemir 6 Ağustos 2018 - 13:10

Katılmıyorum!
Eğer bir dost edinmek istersen onu iyi-kötü diye yargılamaz ve mutlu mutsuz her anında onun yanında olursun değil mi. Bu yüzden eski dostta olmaz. Aynı yolu düşe kalka beraber yürüdüğün kişinin ismidir dost. Kısaca vefa dostum vefa! Anahtar kelime bu. Sevgi veya aşk geçicidir. Asıl önemli olan sevmediğin zaman onun yanında olabildiğindir. Şimdi tüm bu söylediklerimi dost değil de ülke için uyarla. Aynı şey. İyi gününde lay lay lom, kötü gününde başka dostlar başka sevgiler başka ülkeler. Konuştuğun dil türkçe, eğitimini bu topraklardan aldın, bu toprak seni doyurdu, ailen bu ülkede ve daha bir sürü şey. Vefa ve sadakat ne kadar önemli. Sevgi arıyorsan hepsi geçici.

Dostum olduğunu iddia etmişin. Eyvallah anonimsin ama kabul ediyorum. Attığın site linkinden anladığım kadarıyla sol görüşlüsün. Ben ise sağ görüşlüyüm. Önemli mi? Değil. Dost, dostunu her haliyle yargılamadan kabul eder. Ülkesi gibi.
Ayrıca konu siyaset değil. Cevabım ise çok net; vefa ve sadakat.

Cevapla
Erhan 3 Eylül 2018 - 08:52

Ülkeyi bilim ve ilime yakın kesimlerin hükmünde bırakmak en mantıklısı. Bu durumu gözlemlemiş olduk herşey gayet açık.

Cevapla
Asaf Toruk 10 Ekim 2018 - 12:20

5 ağustosta dolar 5 tl diye makale yazmışsın, 8 ağustosta dolar 8 lirayı görmüş :) Bu ülkede bir günümüz diğerine tutmaz

Cevapla
Ceyhun Özdemir 10 Ekim 2018 - 12:27

Seni yetiştiren bu toprağa vefasız davranıyorsan bu sitedeki yazıların sana yararı olmayacağını düşünüyorum. Sen düzeltmek için ne ürettin?

Cevapla
Sedat 28 Aralık 2018 - 20:18

Hay ağzına sağlık nede güzel ifade ettin..

Cevapla
Muntazaman 4 Nisan 2019 - 09:52

Bizde Sitemize Bekleriz..

Cevapla
Nuri Özkan 10 Mayıs 2019 - 05:10

Yazınıza baktım. 2018 yılı 5 tl dolar ve güne bakıyorum 6.10 den fazla ve bir ara 7 ye kadar çıktı. Maşallah diyorum. Zamanla 1-2 tl olacağı günü de görsel bari içimiz yanmaz.

Cevapla
öylesinebiri 18 Ekim 2021 - 16:01

Dolar 4 sene sonra 2 katına çıktı bu normal mi ? iyileşen bir şey göremiyorum kötüye sitem etmek tabiki hak. Dolar10 hala vefa vefa mı :)

Cevapla
Ceyhun Özdemir 18 Ekim 2021 - 16:03

Hayır değil, haklısın.

Cevapla

Yorum Yaz

Diğer Yazılar