Düşmek Mi Güzel Yoksa Durmak Mı?

tarafından Ceyhun Özdemir

Düşmek mi güzel yoksa durmak mı, bilemedim… Hakikatimizdeki kişiye dönüşmek için olaylar yaşıyor, kişilerle tanışıyoruz. Zaman dilimlerinden çok hayatımızın dönemleri var. Hangi dönemde neyi öğrenmeye ihtiyacımız varsa o kişiler karşımıza çıkıyor. Bu kişilerle yaşadığımız olaylar sonrasında hepimiz ilerlemeye çalışıyoruz. Ancak çoğunlukla olmuyor. Olmamaktan da öte sürekli düşüyoruz. 2 adım ileriye adım atsak 3 adım geriye gittiğimiz zamanlar oluyor. Eee böyle olunca hiç çaba göstermeyip olduğumuz yerde durmak daha avantajlı duruyor. Ben de hayatımın bir döneminde bunu düşündüm. Sürekli yürümekten yorulmuş bir çocuktum. Geldiğim noktadan ilerisine yürüdükçe geriye gidiyordum. Anlamak için durmalıydım. Durdum da. Öylece durdum. Ancak sonradan anladım ki biz düşmekten zevk alan çocuklarız. Durmak bizim tabiatımıza aykırı. Düşüp kalkacağız, sonra yine düşüp tekrar kalkacağız, sonra yine düşeceğiz… Zaman zaman geriye gittiğimizi düşünebiliriz. Uzun zaman diliminde baktığımızda aslında ilerlediğimizi, hayattaki en büyük öğretinin ilerlemekten öte düşmenin verdiği zevki öğreneceğiz. Evet, düşmek de güzel… Asıl çirkin olan hep aynı kuyuya düşmek. Güzel olan farklı kuyulara düşmek.

3 yorum

Can Atasever 19 Aralık 2019 - 20:14

Çaba göstermeyip olduğun yerde durunca da hayatın monotonlaşıyor, rutin hale geliyor, her geçen gün az az daha kötüye gidiyorsun. Bunun yerine koşarken düşmek, düştüğünde kalkmayı bilmek daha faydalı gibi geliyor bana. Düşmekten korkmamak gerek :)

Cevapla
Şeyda Özen 15 Şubat 2020 - 16:25

Sabit yerde durmak yerine düşmeyi tercih ederim. Çünkü her düşüşün bir çıkışı vardır. Oradan çıkmak sizin gücünüze bağlı. Çok daha güçlü bir şekilde kalkarak zirveye ulaşabilirsiniz.

Cevapla
kadın spor 30 Ağustos 2020 - 23:31

Durmak bizim tabiatımıza aykırı. Düşüp kalkacağız, sonra yine düşüp tekrar kalkacağız, sonra yine düşeceğiz… gerçektan harika düşmeye devam o zaman

Cevapla

Yorum Yaz

Diğer Yazılar